Letošní sezóna setinových veteránských rallye, které byly sdruženy pod hlavičku Classic Rallye Trophy, byla ukončena zářijovým South Bohemia Classic. Souboj o nejlepší posádku celé sezóny byl mimořádně napínavý až do konce. Vítězové Carlsbad Classic Tomáš a Dagmar Fialovi, kteří si svým výsledkem vytvořili velmi dobrou výchozí pozici pro zisk trofeje, se bohužel nemohli z rodinných důvodů zářijové rallye zúčastnit, a tak bylo vše otevřené až do samotného konce. 

Pro pořádek uvádíme, že v prestižní Classic Rallye Trophy jsou hodnoceny ty posádky, které se v červenci zúčastnily rallye Carlsbad Classic a startovaly rovněž na zářijové South Bohemia Classic. Vítězem se pak stává tým, který získá v součtu nejméně trestných bodů za obě rallye, přičemž se za všechny jednotlivé měřené úseky (u složených TP se tedy případně jedná o jeden dílčí úsek) škrtá pouze jeden nejhorší. Za obě zmíněné rallye jsme pro posádky přichystali celkem 41 jednotlivě měřených úseků.

classic rallye trophy 2016

Na třetím místě se umístila posádka Aleš Lexa/Šárka Kadlexová s Datsunem 280ZX (1981), která za obě rallye získala přesně 1000 trestných bodů, druzí skončili lonští vítězově Albert Pance a Anna Ruthová s Jaguarem E-Type Coupé (1962), kteří měli penalizace ve výši 716 trestných bodů a svůj nejhorší měřený úsek zajeli s odchylkou pouze 68 setin. Nejlepší posádkou letošního ročníku Classic Rallye Trophy se stali manželé Jiří a Renata Vítkovi s jejich MGA 1500 Roadster z roku 1958, kteří při vyhlášení South Bohemia Classic oslavili double, neboť se stali také celkovými vítězi této jihočeské rallye. Zkušení Vítkovi, kteří jsou vyhlášení pečlivou přípravou a tím, že nic neponechávají náhodě, zvítězili s pohými 611 trestnými body a v nejhorším měřeném úseku se odchýlili jen o něco málo přes půl sekundy. Jirkovi a Renatě se letošní sezónma opravdu povedla, kromě zmíněných úspěchů také rádi zmíníme jejich vítězství na dubnovém 7 Castles Trial - podniku, který se etabloval jako intenzivní trénink před sezónou. Vítkovi si kromě ceněných trofejí odnesli také hodnotnou věcnou cenu, kterou byla v letošním ročníku stylová vintage cestovní brašna renomované italské firmy Bric's.

Kompletní výsledky Classic Rallye Trophy můžete nalézt ZDE.

Foto: Přemysl Fejfar

Running SneakersPatike